درباره ایران ناسیونال

درباره ناسیونال ایران

 

 

 

 

  • راه اندازی

در بهمن 1346 اولین قرارداد همکاری با شرکت ماتسوشیتا ژاپن (کمپانی مادر پاناسونیک) در مورد انتقال تکنولوژی و دانش تولید محصولات لوازم خانگی امضا و مبادله گردید.

 

 

  • آغاز فعالیت کارخانه

در بهمن 1350 مذاکراه با ژاپن در مورد تاسیس کارخانه ناسیونال در ایران نهایی گردید که منتج به عقد قرارداد جهت انتقال دانش و تکنولوژی برای تاسیس کارخانه ایران شد.

 

 

  • آغاز تولید محصولات

سال 1351 کار خانه ناسیونال در زمینی به مساحت 60 هزار متر مربع در اصفهان تاسیس گردید (به منظور تولید و توزیع لوازم خانگی ناسیونال در خاورمیانه) با مشارکت 70 % سهامدار ایرانی و 30 % سهامدار ژاپنی اولین پلوپز ساخت ایران با مشخصات یک پلو ایرانی با ته دیگ تولید گردید.

 

 

  • توسعه محصولات

سال 1353، به دنبال موفقیت در تولید پلوپز و فروش فوق العاده آن، اقدام به توسعه کارخانه و تاسیس خط تولید آبمیوه‌گیری، چرخ گوشت و مخلوط کن گردید.

 

 

از سال 1351 لغایت 1360 ناسیونال ایران موفق به تولید بیش از یک میلیون دستگاه پلوپز گردید که رکوردی در سطح جهان محسوب می گردد این مهم ناشی از اعتماد مصرف کنندگان به محصولات شرکت ناسیونال می باشد.

 

 

در سال 1373 ناسیونال ایران بعد از انقلاب اسلامی هم به پیشرفت تولید و هم  ورود تکنولوژی روز دنیا متعهد ماند و خط تولید جارو برقی را با مشارکت ژاپن تاسیس نمود.

 

سال 1377 ناسیونال ایران اولین گواهی نامه ایزو 9001-2000 را در صنعت لوازم خانگی دریافت نمود، و این نیز در کارنامه افتخارات شرکت ثبت گردید.

 

 

در سال             جایزه بهترین تولید کننده سال به ناسیونال ایران تعلق گرفت.

 

سال 1380، علاوه بر واردات و تولید و فروش محصولات ناسیونال / پاناسونیک شرکت، ناسیونال ایران اقدام به تاسیس یک برند دیگر به نام تولیپس می نماید تا به روزترین محصولات دنیا را که در سبد شریک ژاپنی نبوده است را برای مصرف کنندگان خود تامین کند.

 

سال 1380 جایزه استاندارد را به عنوان بهترین تولیدکننده سال دریافت نمود.

 

سال 1381، خط تولید پنکه و اون توستر تاسیس گردید.

 

در سال       جایزه بهترین تولید کننده سال استان اصفهان به ناسیونال ایران تعلق گرفت.

 

مجموعه کارخانجات ناسیونال ایران در طول مدت همکاری با پاناسونیک ژاپن موفق به اخذ جوایر فراوانی در زمینه فروش، بازاریابی، مدیریت اجرایی و ...... از ژاپن گردیده است.

 

سال 1389، متاسفانه همزمان با شروع تحریم های بین المللی، شریک خارجی علاقه مندی خود را به ادامه سرمایه گذاری و مشارکت در تولید از دست داد و همکاری دو شرکت کمرنگ شد.

 

با توجه به عدم همکاری شریک خارجی در به روز رسانی محصولات خود، شرکای ایرانی مصمم به سرمایه گذاری و تمرکز روی برند تولیپس شدند و در صدد بومی سازی تکنولوژی و تولید محصولات تولیپس در کارخانه ناسیونال (اصفهان) برآمدند.

 

در سال 1397، پس از 51 سال همکاری متقابل (ناسیونال ایران و ژاپن)، دو طرف تصمیم به پایان شراکت و همکاری می گیرند.

 

پس از خاتمه همکاری با پاناسونیک ژاپن مجموعه ناسیونال ایران موفق می گردد، به روزترین محصولات جدید را تحت نام تولیپس بومی سازی و با تولید انبوه و با موفقیتی بیش از قبل به مسیر خود ادامه دهد.

 

در سال 1397 پس از خاتمه همکاری با شرکت ژاپنی، شرکت ناسیونال اقدام به تولید محصولات OEM برای شرکت های لوازم خانگی همکار نمود و این موضوع افتخاری دیگر در کارخانه شرکت ناسیونال می باشد.

 

هم اکنون ناسیونال ایران دارای بیش از 400 شبکه توزیع و فروش در سطح کشور و 200 مرکز خدمات پس از فروش در سرتاسر ایران می باشد و آماده خدمت گذاری به مصرف کنندگان است.

 

در سال            نمایندگی محصولات شارپ به مجموعه شرکت ناسیونال ایران داده شد که با ورود محصولات تصفیه هوا همکاری شرکت آغاز گردید.

 

در سال                 نمایندگی محصولات زیمنس/گیگاسات (تلفن های ثابت) به مجموعه شرکت ناسیونال ایران داده شد و در این راستا توزیع محصولات تلفن های ثابت گیگاست در ایران توسط این مجموعه صورت می گیرد که در این خصوص شرکت N.T.P  از شرکت های        ناسیونال ایران خدمات پس از فروش این محصولات را عهده دار می باشد.